RAW Dieta na świecie

O diecie RAW jeszcze kilka lat temu widziało zaledwie wąskie grono osób. Ludzie, którzy stosowali taką dietę, bardzo często byli pozostawieni sami sobie, nie mając jakiegokolwiek fachowego wsparcia. Co więcej, mieli też bardzo mocno ograniczony wybór produktów pokarmowych, które wpasowywały się w taką dietę. Na szczęście dziś dieta RAW ponownie podbija świat, a jej zwolenników można spotkać praktycznie wszędzie – są na całym świecie. Zarówno w słonecznej Kalifornii, jak i lezącej na antypodach Australii, nie brakuje ich w chłodnej Islandii czy Norwegii, są też w Rosji i w Stanach Zjednoczonych. W samym tylko Nowym Jorku jak grzyby po deszczu wyrastają restauracje, kafejki, bary i kawiarnie, które serwują wyłącznie surowe jedzenie. Podobnie jest zresztą w Los Angeles czy w Sydney. Ludzie na całym świecie wymieniają się swoimi ekscytującymi doświadczeniami na forach internetowych, pojawiają się też pierwsze społeczności RAW, które żyją wspólnie w tak zwanych wioskach ekologicznych. Co więcej – można też pojechać na RAW wczasy do resortów, które serwują tylko surowe dania! Nie brakuje także książek oraz e-booków, które opisują osobiste historie różnych ludzi będących na RAW diecie, a także wszelakie przepisy kulinarne. Pojawiają się także kolorowe magazyny piszące o surowym jedzeniu, zakres wpływów jest więc coraz większy, a surowa dieta RAW podbija cały świat!
Także naukowcy stają na wysokości zadania i powoli starają się dogonić za nowym nurtem i zauważają logikę w spożywaniu tylko surowego jedzenia, znajdując nań rzeczowe argumenty. Pojawiają się również rozmaite wynalazki, takie jak na przykład sokowirówki, blendery czy też dehydratory. Umożliwiają one stworzenie praktycznie każdego rodzaju jedzenia w wersji RAW na wzór jedzenia gotowanego!
Mogłoby się wydawać, że nigdy wcześniej przejście na dietę RAW nie było tak proste, jak teraz! Nigdy też tak łatwo nie można było się cieszyć płynącymi z tego korzyściami, jak w chwili obecnej! Nie wahaj się zatem dłużej i przejdź na dietę RAW!

RAW dieta zdążyła juz przekonać takie sławy jak Demi Moore, Carol Alt, Sting’a, Rainbeau Mars, Woody Harrelson’a, Tim Vanorden'a, Robin Williams’a, Urme Thurman i Natalie Portman.

Carol AltCarol Alt, była modelka w swojej książce o surowej diecie, ze jako trzydziestolatka miała okropne nawyki żywieniowe. Między innymi uwielbiała kawę po irlandzku, czyli taką z dodatkiem alkoholu.
Cierpiała z powodu alergii, niestrawności i braku energii. Wierzyła, że wszystko jest w normie, ale kiedy jej wygląd zaczął tracić na urodzie i kiedy zmuszona była odwołać sesję zdjęciowa w bikini, zwróciła sie w stronę RAW diety. Surowe jedzenie pomogło jej wrócić do zdrowia i odzyskać niepodważalną urodę.

Niezmienny od lat Sting, konsekwentnie stosuje zbilansowaną dietę w połączeniu z jogą, w kilku wywiadach przyznał, ze spożywa wiele RAW produktów i bardzo sobie chwali taki sposób odżywiania.

rainbeau1.jpg

 

 

   Rainbeau Mars, witarianka, aktorka, ambasadorka Adidasa i              instruktorka jogi. Dynamiczna kobieta, przez którą przemawia            wewnętrzna mądrość i z której emanuje niesamowite piękno i            zmysłowość. Zainspirowała już wiele ludzi na całym świecie i wciąż        inspiruje.

woodie h.jpg

 

 

 

  Woody Harrelson, między innymi     znany z filmu "Urodzeni Mordercy"   jest kolejnym zagorzałym zwolennikiem i propagatorem RAW diety. W licznych wywiadach zarzeka się, że RAW dieta pomogła mu wyleczyć problemy z cerą, jak również ma więcej energii cieszy się lepszym samopoczuciem.

 

tim vanorden.jpeg  

 

 

 

    Choroba zmusiła Tima VanOrden'a do zaprzestania dotychczasowej pracy zawodowej. Odkrycie surowej diety było    prawdziwym przełomem w swoim życiu. Gdy w wieku 30 lat przeszedł na witarianizm, poczuł nowy, świeży przypływ    energii. Niedawno ukończył 41 lat, ale ani jego ciało ani duch  tego wieku nie zdradzają. Tim jest 100%  surowym        weganem  i niezwykle aktywnym atletą. Każdy poranek zaczyna od 8  milowego biegu, później wypija świeżo              wyciśnięty sok lub  koktajl. Misją i pasją Tima jest propagowanie RAW diety.

 

mimi.jpg

 

 

 

Mimi Kirk (72) jest dowodem na to, że kobieta może być piękna i zdrowa w każdym wieku! Ma chłopaka, który jest od niej  młodszy o 19 lat. Oboje twierdzą, że nie czują różnicy wieku, pomimo że Mimi jest po siedemdziesiątce. Pełna energii i radości z życia, zakochana, roześmiana. Została okrzyknięta       najseksowniejszą wegetarianką po pięćdziesiątce przez organizację PETA! Mimi przez większość swojego życia była wegetarianką. Ale po przejściu na RAW jak sama mi to zresztą powiedziała, poczuła ogromną różnicę i dziś czuje się jak 18-latka!

 

 

 

 

 

 

Annette Larkin - 70 -letnia raw veganka (od ponad 30 lat)- kobieta która wygląda na atrakcyjną 40-stkę. 1206731_annette-larkins-veganka.jpg

Ma również bujny ogród, który sama prowadzi. Codziennie pije zielone koktajle i świeżo wyciśnięte soki.

Warto dla porównania zobaczyć jak wygląda jej mąż, który nie prowadzi takiego samego trybu życia i diety. 

 

 

 

 

Karybcalabrese.jpgKaryn Calabrese jest atrakcyjną 65-letnią kobietą, która urodą i witalnością zachwyca wielu... Karyn wierzy w moc surowej, organicznej żywności. Jednocześnie podkreśla jak ważne jest oczyszczenie ciała z toksyn, które zalegają w organiźmie jako rezult wcześniej stosowanych diet.