Dieta – Czym cechuje się dobry dietetyk?

dobra dieta

W XXI wieku branża fitness dynamicznie się rozwija. Ludzie dokonują bardziej świadomych wyborów żywieniowych, uprawiają więcej sportu i starają się żyć bliżej natury. Są to bez wątpienia czynniki, które w pozytywny sposób odbijają się na ludzkim zdrowiu.

Idąc tym samym tropem, zawód trenera personalnego czy dietetyka staje się bardzo popularny, ponieważ rynek stale się rozwija. Bardzo dużo osób wyrabia sobie specjalne certyfikaty i kursy w wyżej wymienionych dziedzinach ze względu na duże zapotrzebowanie w branży. Jednakże, wśród tysięcy dietetyków są Ci lepsi, jak również Ci gorsi. Jak znaleźć dietetyka, który sprosta oczekiwaniom klienta? Jak wybrać właściwą osobę, której można powierzyć swoje zdrowie?

W gruncie rzeczy trafienie na kogoś takiego jak dobry dietetyk może stanowić duże wyzwanie. Zawód ten bowiem nie jest regulowany przez polskie prawo, przez co każdy może go wykonywać i jest określony mianem wolnego. W związku z tym, dietetykiem może być osoba po internetowym kursie za pięćdziesiąt złotych, jak również człowiek po studiach i licznych kursach na całym świecie.
Za dobrego dietetyka trzeba niestety zapłacić swoje. Tacy często się cenią. Jest to naturalne, że za produkt wysokiej jakości płaci się ponadprzeciętnie. Nie powinno być w tym również nic dziwnego, ponieważ chodzi o samo zdrowie człowieka. Jest to więc najcenniejsza wartość.

Czym powinien cechować się dobry dietetyk?

1. Podczas układania jadłospisu zwróci na Ciebie szczególną uwagę

Bardzo często można spotkać się z dietetykami, którzy wysyłają wszystkim swoim „podopiecznym” identyczne diety w wordzie, nieróżniące się niczym. Jest to największa krzywda jaką można wyrządzić, a szczególnie chorej osobie. Dlaczego? Ponieważ nie ma produktów, które są niezaprzeczalnie zdrowe i , które każdy może jeść. Człowiek jest jednostką indywidualną. Jedna osoba świetnie będzie reagowała na chleb żytni. Druga będzie miała bóle brzucha, wzdęcia i czuła się słabo.

Dobry dietetyk zawsze spyta o nietolerancje pokarmowe, by nie wprowadzać do jadłospisu niebezpiecznych dla nas produktów. Po kilku dniach/tygodniach korzystania z jadłospisu, zapyta czy jakoby na pewno czujemy się dobrze i czy mamy jakieś, ewentualne zastrzeżenia do produktów. Jest to podstawa w jakiej wyraża się dietetyk z prawdziwego zdarzenia.

2. Pozwoli Ci cieszyć się jedzeniem

Najlepsza dieta, to taką jaką jest w stanie utrzymać człowiek. Co z tego, że będzie jadł czysto i zdrowo przez okres miesiąca, żeby potem kolejne trzy sobie odbijać i jeść mcdonald’a?

W diecie niezbędny jest balans. Powinny przeważać zdrowe, nieprzetworzone produkty. Nie zmienia to jednak faktu, że dobry dietetyk zawsze zapyta nas o produkty, jakie lubimy jeść i w jakiejś ilości uwzględni je w naszym codziennym jadłospisie. Ważny jest złoty środek i umiar. Dobry dietetyk wie, że najlepsza dieta to taka, którą człowiek będzie w stanie utrzymać, a po pewnym czasie przestanie postrzegać korzystanie z takiego jadłospisu jako przymus, tylko jako nawyk i styl życia

Dobry dietetyk powinien cechować się elastycznością, wiedzą i kompleksową obsługą klienta, skupioną na jego potrzebach. Dobry dietetyk w Krakowie, czy dobry dietetyk w Rzeszowie… W każdym większym mieście na pewno znajdzie się wartą uwagi osobę!