Dietetyka – o co w tym chodzi?

dietetyka -sałatka

Usługi dietetyczne z roku na rok stają się popularniejsze. Jest ku temu wiele powodów. Dbamy bardziej o zdrowie, jesteśmy aktywniejsi, zwiększyła się mocno nasza świadomość jeżeli chodzi o zdrowy styl życia, ale również bardzo wiele osób cierpi na nadwagę lub otyłość – schorzenia XXI wieku, które powodują wiele niebezpiecznych komplikacji zdrowotnych, o zaniżonym poczuciu własnej wartości nie wspominając.

NADWAGA I OTYŁOŚĆ – PLAGA NASZYCH CZASÓW

Niestety dzisiejsze czasy to istna plaga zaburzeń odżywiania i daleko idących za tym konsekwencji jakimi nierzadko jest nadwaga, a nawet niosąca za sobą olbrzymie zagrożenie otyłość. Leczenie tych schorzeń na wczesnym etapie możliwe jest bez interwencji medycznej – z pomocą dietetyka. Dietetyk jest w stanie pomóc Ci w skomponowaniu odpowiedniej dla Ciebie diety i przygotowaniu zasad umożliwiających jej przestrzeganie na co dzień.

WŁAŚCIWA DIETA KLUCZEM DO SUKCESU

Dieta przyczynia się do wielu pozytywnych zmian. Nie chodzi tu jedynie o zmienienie naszego ciała w sensie fizycznym, ale również zmniejszenie ryzyka zapadnięcia na wiele popularnych chorób cywilizacyjnych w tym oczywiście nowotwory układu pokarmowego. Dieta jest więc niewątpliwie kluczem do uzyskania odpowiedniego poziomu zdrowia. Rzecz jasna w parze z dietą powinny iść również inne kroki ku zdrowiu takie jak zwiększenie aktywności fizycznej i na przykład rzucenie niebezpiecznych używek.

ZMIENIAMY NAWYKI ŻYWIENIOWE – CZY TO TRUDNE?

Oczywiście zmienienie nawyków żywieniowych nie należy do zadań prostych. Wiele osób boryka się z pewnymi trudnościami, ale rzeczywiście z reguły przy wsparciu dietetyka możemy uzyskać odpowiednie wsparcie w zakresie tego jak postępować na przykład w wypadku pokus, które rzecz jasna w czasie naszej diety będą jednym z ważniejszych wrogów naturalnych do pokonania. Nie oznacza to jednak, że profesjonalna dieta jest dietą z wieloma wyrzeczeniami. Pewne kuszące produkty zastępuje się równie smacznymi, ale zdrowszymi odpowiednikami.

ILE TRWA ODCHUDZANIE?

Poradnie dietetyczne świadczą coraz szersze  usługi w zakresie odchudzania. W dodatku odnoszą na tym polu już wiele spektakularnych sukcesów ochraniając na przykład swoich klientów przed niezbędnymi w przypadku ciężkiej otyłości interwencjami chirurgicznymi. Odchudzanie jest jednak sprawą indywidualną i często nie sposób przewidzieć jak dany organizm zareaguje na zmiany w kierunku zdrowia. Również istotnym czynnikiem jest kwestia stosowania się do wszystkich zaleceń w sposób należyty. W przypadku łamania pewnych zasad można nie uzyskać pożądanych efektów.

DIETETYKA DLA SPORTOWCÓW

Dietetyk wspomaga również sportowców, którym zależy na poprawieniu wyników w swojej dyscyplinie sportowej. W takim wypadku uzyskana usługa opiera się z jednej strony na wnikliwej analizie wyników medycznych sportowca, a także uprawianej przez niego dyscypliny sportowej i indywidualnych predyspozycji żywieniowych, które co oczywiste bywają zupełnie różne w przypadku każdego człowieka.