Naturalne przyprawy – co warto mieć w swojej kuchni?

przyprawy

Naturalne przyprawy to prosty sposób na wzbogacenie swoich dań. Suszone zioła to doceniane składniki potraw, ale warto również sięgnąć po suszone warzywa, które znakomicie urozmaicają każde danie. Suszone warzywa są składnikami bogatymi w błonnik, a właściwy proces suszenia sprawia, że nie tracą one cennych witamin oraz minerałów, wnoszą do jadłospisu tylko to, co najlepsze, wpływają również na smak przygotowanych posiłków.

Jakie warzywa można suszyć?

Cebula, czosnek to najbardziej znane warzywa, które poddawane są procesowi suszenia. Stanowią świetny dodatek do dań mięsnych lub do zup i potraw kuchni orientalnej. Równie popularna stała się marchew, seler oraz pietruszka. Mieszanka tych wysuszonych i sproszkowanych warzyw jest świetnym zamiennikiem popularnych, kupnych przypraw. Naturalne mieszanki do zup i sosów nie zawierają wzmacniaczy smaku, są więc bezpieczne dla zdrowia. Warto również sięgać po warzywa liściaste — takie jak por, szczypiorek lub koperek. Koper suszony smakuje bardzo dobrze, stanowi świetny dodatek do zup lub do dań wegańskich, pomaga również w problemach żołądkowych.

Jak zdobyć suszone warzywa?

Wysuszone zioła oraz warzywa należy przechowywać w zamkniętych pojemnikach, mogą być to słoiczki lub metalowe puszki. Warto je mieć zawsze pod ręką i dodawać do ulubionych potraw, zawsze wtedy, gdy chce się podkreślić smak dania. Produkty można zrobić samodzielnie, ale jest to dość pracochłonne. Duży wybór suszonych warzyw wysokiej jakości dostępny jest na stronie https://do-smaku.pl/przyprawy-kuchenne/suszone-warzywa/. To również świetne miejsce dla właścicieli punktów gastronomicznych, którzy pragną korzystać z najlepszych składników.

Do czego używać suszonych warzyw?

Proszek pomidorowy jest doskonałą bazą do dań kuchni włoskiej oraz polskiej. Podkreśla smak sosów pomidorowych, nadaje im piękną i charakterystyczną barwę. Z proszku robi się również smakowe dipy do sałatek. Szczypiorek suszony to znany i popularny składnik dań jajecznych i zapiekanek. Pomidor w płatkach może być atrakcyjnym dodatkiem do sałatek i do zup orientalnych. Czerwone płatki wyglądają bardzo dekoracyjnie, dlatego często stosuje się je jako ozdoba dań. Marchew, seler, pietruszka i cebula to podstawowe warzywa używane w kuchni polskiej. Mieszanka tych jarzyn jest bazą do zup, a także do dań mięsnych. Suszony ziemniak to dość nietypowe warzywo, ale ma swoje zastosowanie w kuchni. Dodatek sproszkowanego ziemniaka świetnie zagęszcza sosy oraz zupy, podobnie zachowuje się pasternak.