Jak schudnąć z ud – porady i ćwiczenia

Jak schudnąć z ud?

Ciało kobiet i mężczyzn różni się m.in. pod względem zawartości tkanki tłuszczowej. Ogólnie przyjmuje się, że optymalna zawartość tłuszczu dla mężczyzny wynosi około 15-20%. Natomiast dla kobiety jest to około 20-25%. Ponadto u Panów tkanka tłuszczowa najczęściej odkłada się w okolicy brzusznej (typ sylwetki androidalny), a u Pań w okolicy ud i pośladków (typ sylwetki gynoidalny). Dlatego wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak schudnąć z ud. Niestety, ze względu na uwarunkowania genetyczne zapisane w naszym DNA nie jest to łatwy proces. Jednak nie można tracić nadziei. Wyszczuplenie nóg jest możliwe. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów. Dowiedz się, jak schudnąć z ud!

Wspomóż wyszczuplanie swoich nóg z wykorzystaniem zielonej kawy – dowiedz się więcej.

Jak schudnąć z nóg – najważniejsze informacje

Kiedy nadchodzi lato, a wysokie temperatury zachęcają do założenia krótkich spodenek wiele Pań zastanawia się, jak schudnąć z nóg. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Aby zredukować tkankę tłuszczową z jakiegokolwiek miejsca w naszym ciele konieczna jest dieta uboga w kalorie. Pomocne okazać się mogą również odpowiednie treningi. Przyczynią się one nie tylko do utraty zbędnego tłuszczu z nóg, ale także pomogą usunąć inne defekty takie jak np. cellulit. Czasami jednak pomimo stosowania zdrowej diety oraz wykonywania odpowiednich ćwiczeń, nadmiar tkanki tłuszczowej nadal nie znika. Tutaj adekwatne będzie zastosowanie innych sposobów na to, jak schudnąć z nóg.

Dobrym pomysłem będzie dodanie do diety koktajli na odchudzanie. Oprócz tego w domowych warunkach warto regularnie wykonywać masaż bańką chińską lub szczotkowanie na sucho specjalnie przystosowanym do tego przyrządem. Produkty te dostępne są już w prawie każdej drogerii, a ich systematyczne stosowanie na pewno przyniesie pożądane efekty. Do masażu można użyć wspomagających odchudzanie kosmetyków. Dla kobiet, które mają problem z regularnością samodzielnego wykonywania zabiegów mamy inne rozwiązanie. Gabinety kosmetyczne mają wiele sposobów na to, jak schudnąć z nóg. Zabiegi przez nie oferowane mają znacznie większą moc niż te domowe. Aby ukształtować idealne nogi, salon wystarczy odwiedzać dwa lub trzy razy w tygodniu. Oprócz tego sprawdź ćwiczenia pokazujące, jak schudnąć z ud!

Ćwiczenia na szczupłe nogi – zobacz jak schudnąć z ud

Jeżeli w obrębie ud znajduje się zbyt dużo tkanki tłuszczowej konieczny okazać się może deficyt kaloryczny. Aby łatwiej było go uzyskać (bez rezygnacji z ulubionych posiłków!) warto wykonywać ćwiczenia na szczupłe uda. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się treningi typu cardio. W ich trakcie nogi bardzo intensywnie pracują. Ponadto w wyniku przyspieszenia uderzeń serca i zwiększenia wentylacji płuc poprawia się ogólna kondycja organizmu. Dzięki zwiększonemu przepływowi krwi, ćwiczenia na szczupłe uda powodują, że przyspiesza metabolizm organizmu. Przez to zaczyna on wykorzystywać nadmierną tkankę tłuszczową, aby zyskać energię. Jako ćwiczenia na szczupłe uda możemy uznać m.in. bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, korzystanie z rowerka stacjonarnego lub orbitreka, a także wchodzenie po schodach. Aby zadbać o zdrowie stawów, osoby z dużą nadwagą, jako początkowe ćwiczenia na szczupłe uda mogą potraktować spacer!

Ćwiczenia na smukłe uda

Co w przypadku, kiedy stosujemy dietę niskokaloryczną oraz treningi cardio, a nogi nadal nie wyglądają tak, jak chcemy? Z pomocą przychodzą ćwiczenia na smukłe uda! Polegają one na wykonywaniu różnorodnych ruchów z obciążeniem. Na początek wystarczy ciężar własnego ciała. Nie będzie więc potrzebny żaden dodatkowy sprzęt. Wykonując ćwiczenia na smukłe uda intensywnie wykorzystujemy mięśnie naszych nóg. Z tego powodu objętość włókien mięśniowych stopniowo rośnie. Skóra staje się bardziej napięta i jędrna. Widoczność cellulitu znacznie się zmniejsza. Jeżeli ćwiczenia na smukłe uda będą wykonywane regularnie zarys mięśni na naszych nogach będzie widoczny gołym okiem. Warto pamiętać o robieniu przerw między treningami. Jeśli ciężki wysiłek fizyczny będzie towarzyszył nam codziennie, efekty mogą nie być satysfakcjonujące. Gdy czujemy, że wykonywanie danego ruchu przychodzi nam z łatwością należy zwiększyć obciążenie. Do tego możemy wykorzystać ciężarki, kettlebell lub talerz. To umożliwia mięśniom dalszy wzrost. Jako ćwiczenia na smukłe uda zaliczamy: zakroki, wykroki, przysiady i martwe ciągi. Świetnie sprawdzą się także specjale maszyny dostępne na siłowniach i w klubach fitness. Powyższe porady na to, jak schudnąć z ud z pewnością pomogą ci uzyskać wymarzoną sylwetkę.