Trening siłowy czy cardio na odchudzanie – który wybrać?

Trening siłowy czy cardio na odchudzanie?

Stosujesz zdrową dietę i nie widzisz zadowalających efektów? Możliwe, że konieczne będzie wprowadzenie do twojego stylu życia aktywności fizycznej. Przeglądając portale internetowe można natknąć się na sprzeczne informacje dotyczące wyboru najlepszej formy ruchu. Trening siłowy czy cardio na odchudzanie – dowiedz się, który będzie dla ciebie odpowiedni.

Dowiedz się także: Czy preparaty na odchudzanie działają?

Cardio trening – najlepszy na odchudzanie

W sytuacji kiedy chcesz zrzucić zbędne kilogramy konieczne jest spalenie jak największej ilości kalorii. Trening cardio angażuje do pracy cały organizm na raz. W jego wyniku dochodzi do przyspieszenia pracy serca i utrzymania wysokiego tętna. Szybciej pracują również płuca i dostarczają nam więcej tlenu. Doprowadzony do komórek tlen wykorzystywany jest do uwalniania energii. Oczywiście energia ta pochodzi z naszego tłuszczu. Z tego powodu cardio trening wydaje się być najlepszą opcją dla osób chcących schudnąć. Jednak w przypadku dużej nadwagi szybka utrata kilogramów może spowodować, że skóra stanie się luźna. Aby tego uniknąć warto uzupełnić cardio trening ćwiczeniami siłowymi. Umożliwią one zastąpienie tłuszczu tkanką mięśniową. To spowoduje, że skóra nawet po schudnięciu pozostanie jędrna. Natomiast, jeśli podczas odchudzania bardzo zależy ci na oszczędności czasu sprawdź także, czym jest trening HIIT.

Cardio trening

Trening cardio na siłowni – komu się sprawdzi?

Chcesz zacząć ćwiczyć, ale nie wiesz od czego zacząć? Bieganie lub jazda na rowerze po mieście cię krępują? Sprawdź jak wykonywać trening cardio na siłowni! Prawie każda siłownia posiada wydzieloną strefę cardio. Jest to miejsce, gdzie do wyboru masz proste w użytku urządzenia. Jeżeli nie wiesz jak z nich skorzystać w każdym momencie możesz poprosić o pomoc pracownika obiektu. Trening cardio na siłowni możesz wykonać na bieżni, orbitreku, rowerze stacjonarnym lub ruchomych schodach. Niektóre placówki posiadają również w ofercie zajęcia fitness prowadzone przez wyszkolonego trenera. Zwykle są w cenie karnetu. Wtedy masz pewność, że wykonywany przez ciebie trening cardio na siłowni ma odpowiednio dobrane tempo. Dodatkowo w jego trakcie czuwa nad tobą profesjonalista!

Trening cardio na siłowni

Trening cardio w domu efekty

Nie czujesz się pewnie ćwicząc wśród ludzi na siłowni? W takim razie możesz trenować w domowym zaciszu. Zastanawiasz się zapewne, czy taka forma aktywności fizycznej przyniesie równie satysfakcjonujące skutki. Trening cardio w domu efekty – czy będą zadowalające? Odpowiedź brzmi: tak! Wykonanie skutecznego treningu cardio w twoim domu jest możliwe. W sklepach internetowych dostępne są rowery stacjonarne, orbitreki oraz bieżnie. Możesz więc wykonać cardio trening identycznie, jak na siłowni. Trening cardio w domu efekty – bez dodatkowego sprzętu. Jeżeli jednak nie chcesz inwestować w drogie urządzenia, możesz wykonać trening cardio w domu posiadając jedynie matę lub dywan. W internecie dostępnych jest wiele darmowych materiałów instruktażowych. Liczba kalorii spalona w takim treningu jest równie wysoka, jak w przypadku ćwiczeń na wspomnianych wyżej urządzeniach. Trening siłowy czy cardio na odchudzanie – teraz już wiesz, który wybrać.