Czy preparaty na odchudzanie działają?

Czy preparaty na odchudzanie działają?

Odchudzanie to temat, którego popularność zawsze zwiększa się z nadejściem cieplejszych dni. Kiedy chowamy do szafy zimowe kurtki i zakładamy przewiewne stroje odkrywające więcej ciała, chcemy prezentować się w nich jak najbardziej atrakcyjnie. Z tego powodu zastanawiamy się, czy po rozpoczęciu odpowiedniej diety możemy zrobić coś jeszcze, by przyspieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej. W tej sytuacji przychodzą z pomocą różnorodne preparaty na odchudzanie.

Dowiedz się także: Jak schudnąć po ciąży karmiąc piersią? – wskazówki i porady

Czym są preparaty na odchudzanie?

To nic innego, jak różne suplementy w postaci ziół, koktajli, proszków, bądź tabletek. Regularne ich stosowanie wspomaga efekty naszego odchudzania. Mechanizm ich działania zwykle polega na zwiększeniu uczucia sytości po posiłku, ograniczeniu wchłaniania niektórych substancji (m.in. tłuszczów) z przewodu pokarmowego oraz przyspieszeniu metabolizmu. Wybierając odpowiedni dla siebie preparat należy kierować się przede wszystkim:

  • oceną jego składu,
  • skutecznością oraz bezpieczeństwem działania,
  • obecnością certyfikatów potwierdzających przejście odpowiednich badań klinicznych,
  • pozytywnymi opiniami innych konsumentów.

 Zawsze należy pamiętać, że preparaty na odchudzanie są jedynie uzupełnieniem niskokalorycznej diety i regularnych treningów. Stosowane samodzielnie mogą nie przynieść oczekiwanych efektów. Dowiedz się, jaki trening dodać do swojej diety: Trening siłowy czy cardio na odchudzanie – który wybrać?

Spalacze tłuszczu apteka – możliwości zakupu

Najlepszym miejscem do nabycia preparatu na odchudzanie wydaje się być apteka. Mamy wtedy pewność, że środek, który zakupimy jest bezpieczny w stosowaniu i nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Możemy także zaczerpnąć porady u farmaceuty. Taki specjalista z pewnością pomoże dobrać odpowiedni dla nas produkt. Kolejną zaletą jest to, że w składzie aptecznych spalaczy tłuszczu znajdują się przebadane oraz w większości naturalne substancje. Należą do nich ekstrakty roślinne (np. z zielonej herbaty, korzenia Ashwagandhy, kurkumy, pieprzu czarnego), antyoksydanty (np. kwas chlorogenowy), witaminy (np. z grupy B) oraz związki mineralne (np. chrom). Omawiane suplementy charakteryzują się również powszechną dostępnością, szerokim zakresem cenowym oraz możliwością zakupu bez recepty.

Skuteczne tabletki na odchudzanie “Slim Berry”

Jednym z najbardziej popularnych wśród konsumentów spalaczem tłuszczu jest Slim Berry. Jest to suplement w postaci kapsułek, którego wysoka skuteczność przypisywana jest zawartości ekstraktu z aronii. Dokładny skład specyfiku nie jest znany. Jednak wiadomo, że preparat ten dostarcza szeroką gamę witamin i minerałów oraz błonnik, wspomaga detoksykację organizmu, a także umożliwia usunięcie nadmiaru wody. Ponadto producent zapewnia, że stosowanie Slim Berry może pomóc w zredukowaniu aż 18 kilogramów miesięcznie! Jednakże, należy pamiętać, że każdy człowiek jest inny i jak wynika z relacji internautów, przebieg kuracji może być różny. Jedno opakowanie, zawierające 30 kapsułek wystarcza na dwa tygodnie kuracji i kosztuje około 320 zł. Zapewne zastanawiasz się gdzie kupić Slim Berry – apteka niestety nie posiada tego produktu. Dostępny jest jedynie na oficjalnej stronie producenta.

Sprawdź też: Trening HIIT – wszystko, co musisz wiedzieć